Увага і людське тепло для мешканців Одеського геріатричного пансіоната

Світлина від Десяте Квітня.

3 грудня весь світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Та чи задумується кожен із нас із якими складнощами можуть стикатися люди з інвалідністю. І ми наразі не говоримо про безбар’єрне середовище або соціальне забезпечення, які є доволі поширеними та знайомими пересічному громадянину темами. Ми хочемо поговорити про право на гідний відпочинок, в особливості, для людей поважного віку та тих, хто проживає в спеціалізованих установах. На жаль, такі люди частіше відчувають себе самотніми і не мають можливості вийти за межі усталеного побуту.
Тому, щоб приділити увагу та подарувати посмішки, ми відвідали Одеський геріатричний пансіонат. Теплий чай із солодощами під чарівну музику саксофону розпалили світло цього вечора. А веселим завершенням стали підспівування до українських пісень. Ми щиро дякуємо активісткам жіночого клубу «Сонечки», що представляють мешканців Пункту тимчасового проживання біженців, також представництву омбудсмена в Одеській області та ОБСЄ, за те, що долучилися до нашого заходу. Окрему подяку висловлюємо Сулейману Алімову та солісту гурту “Друже музико” Максиму Трубнікову за музичне оформлення зустрічі!
Дякуємо адміністрацію Одеського геріатричного пансіонату за надану підтримку заходу.

Світлина від Десяте Квітня.

Світлина від Десяте Квітня.
Світлина від Десяте Квітня.

Світлина від Десяте Квітня.

Світлина від Десяте Квітня.

Опубліковано Tetiana Kutas Вівторок, 3 грудня 2019 р.

 

18 та 19 листопада Одесу відвідав представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Пабло Матеу.

Опубліковано Десяте Квітня Середа, 20 листопада 2019 р.

 

18 листопада він взяв участь в офіційній зустрічі з мером Одеси Геннадієм Трухановим, а також зустрівся головою Одеської обласної ради Сергієм Паращенко. Також було проведено зустріч з керівником Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Оленою Погрібняк, де обговорено питання роботи Управління та його партнерів в регіоні. Крім того, пан Матеу відвідав Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, де привітав студентів-учасників курсу з захисту прав біженців та шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб, апатридів. Ввечері Представник також зустрівся з представниками Коаліції ВПО Півдня України та Радником з питань соціальної згуртованості Євгеном Шляхтіним.

Наступного дня пан Матеу відвідав пункт тимчасового проживання ВПО по вул. Красна, 11, зустрівся з керівництвом Красносільської ОТГ та представниками ромської громади. В місцевому НВК Пабло Матеу вручив кільком дітям перші в житті документи – свідоцтва про народження, що були отримані, в тому числі, за підтримки Управління. Також він зустрівся з тренером місцевої молодіжної футбольної команди, в якій грають роми.

Надвечір пан Матеу відвідав Пункт тимчасового розміщення біженців, де зустрівся з адміністрацією та мешканцями пункту.

Опубліковано Десяте Квітня Середа, 20 листопада 2019 р.

https://www.facebook.com/dkodua/?modal=admin_todo_tour

Сонечки з Чорноморки


Як відчувають себе жінки, які вимушені покинути свою домівку, зібрати дітей та вирушити на пошуки безпеки? Як знайти житло, адаптуватися на новому місці, влаштувати дітей, відновити коло спілкування? А якщо при цьому говориш іншою мовою?
Захоплення! Ось яке почуття викликають жінки, які не дивлячись на складність ситуації, в якій вони опинилися, залишаються відкритими, щедрими та готовими допомагати іншим. Так, представниці жіночого клубу “Хоршідха”, що українською – «Сонечки», які проживають у Пункті тимчасового проживання біженців, запросили до себе в гості жінок-одеситок, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб та активісток ГО “Об’єднана молодь”. Вони частували гостей національними стравами та провели майстер-класи із приготування іранської халви і плетіння квіточок. А запрошена гостя-донечанка, а тепер вже «нова одеситка», провела майстер-клас із виробництва прикрас. В кожної присутньої жінки своя історія переміщення, але всі стали частиною однієї громади. Спілкування, обмін вміннями, згуртованість – ось чого прагнуть всі!!
Чудова атмосфера та приємне спілкування, навіть не дивлячись на мовний бар’єр, залишили тепло та приємні спогади в серці кожної учасниці. Всі, хто хоче долучитися та стати частиною жіночого клубу – пишіть у коментарях або телефонуйте: (093) 662 85 24

Цукерки або смерть…


Цукерки або смерть… Напередодні хєллоуіну наші спільноти навчалися у експертки з комунікації Марини Говорухіної як зробити зі своїх постів цукерочки, а Дмитро Якимець розповідав як підсолодити життя в колективі гарним управлінням. Ми не будемо скупитися та поділимось кількома цінними порадами від фахівців: щоб ваш пост зацікавив читача, він має починатися так, щоб фраза «Галочка, ти зараз помреш!» органічно звучала на початку, а щоби стати кращим управлінцем – потрібно знати який стиль вам притаманний, та намагатися інколи ставитись до своїх колег так, як ніколи цього не робили (звісно, в хорошому сенсі (smiley) ). Наприклад, якщо ви вимогливий керівник і для Вас найважливіше виконання плану та нові досягнення – запишіть у свій щоденник коли найближчий день народження у колеги та привітайте заготовленим завчасно подарунком. А якщо ще вчора бухгалтер брала вихідний, бо у дитини болів зуб – то запишіть собі це і за тиждень запитайте: “Як там малий? Зуб вже не турбує?”. Тоді ви станете не лише вимогливим директором, а і чуйною людиною, з якою в команді буде приємніше працювати, та старатися бути ефективнішим. Цікаво? А ще цікавіше було учасникам тренінгів протягом двох днів, які поїхали додому зі списаним порадами блокнотами та бажанням розробляти комунікаційні стратегії та змінювати систему управління організацій.

Вумен-клаб в Пункті тимчасового розміщення біженців

Загальновідомо, що пошук захисту в чужій країні – це купа проблем. Така є не легка доля біженців і всему світі. Але в одеському Пункті тимчасового розміщення біженців, не зважаючи на негаразди, започаткувалась громадська ініціатива. Жіноцтво ПТРБ, при підтримці адміністрації, саморганізувались в своєрідний вумен-клаб. Жінки збираються і обговорюють проблеми свого життя, співають пісень та займаються рукоділлям. На разі вумен-клаб збирався три рази і все більше жінок мають бажання долучитись до цієї комюніті.