Зустріч в Одеському обласному центрі зайнятості

16 листопаду 2017 року відбулася робоча зустріч в Одеському обласному центрі зайнятості в рамках договору про співпрацю в контексті захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Директор Одеського ОЦЗ Гаценко Сергій Володимирович та співробітник громадської організації «Десяте Квітня» Ольга Ткаченко, керівник проекту з надання допомоги ВПО, обговорили проблеми зайнятості переселенців в регіоні та наявні можливості підтримки соціальної активності громад через залучення ресурсів, в тому числі, міжнародних гуманітарних організацій, зокрема, Агентства ООН у справах біженців (UNHCR). Особливістю такої підтримки є залучення до активної взаємодії органів виконавчої влади, самоврядування, представників місцевих громад та переселенців у визначені спільних потреб та розробці шляхів їх вирішення. На протязі 2017 року таку підтримку вже отримали 14 ініціативних груп Одещини та Миколаївщини. Важливим складовою є активізація соціальної активісті саме районних центрів. Більш того, головну роль у підтриманих проектах виконують саме переселенці в безпосередній співпраці з органами влади на містах. Так, районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Болград, м.Березівка надали можливість у  своїх приміщеннях проводити заходи, такі як, курси англійської мови для дітей та молоді, заняття з оволодіння навичками поводження в екстрених ситуаціях, екскурсії, курси комп’ютерної грамотності та інше. Зазначені проекти спрямовані на усунення ризиків у сфері захисту прав ВПО, покращення адаптації та інтеграції ВПО у місцевій громаді. Проте, треба звернути увагу на те, що учасниками заходів є не тільки переселенці, а й представники місцевих громад за для зближення та подолання бар’єрів у спілкуванні.

Запорукою збільшення спроможності громад є поширення успішного досвіду існуючих ініціатив. З цією метою 23-24 листопада 2017 року ГО «Десяте Квітня» організовано проведення Тренінгу «Розвиток та посилення спроможності ініціатив ВПО з вирішення проблем в громаді, поширення такого досвіду». Учасниками тренінгу є представники ініціативних груп внутрішньо переміщених осіб, які отримали гранти у 2017 р. за програмою підтримки ініціатив Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) та активні представники громад, які мають намір приймати участь в грантовій програмі в майбутньому.  

Підчас тренінгу учасники зможуть обмінятися досвідом участі у грантовій програмі підтримки ініціатив (за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців), у визначені потреб громади та шляхів їх вирішення. Представники ГО «Десяте  Квітня» поділяться навиками з посилення спроможності діяльності ініціативних груп, ділової комунікації, а також будуть проведені інтерактивні вправи спрямовані на мотивацію успіху, якісну самопрезентацію, в тому числі в контексті трудової зайнятості населення. Захід проводитиметься за сприянням Одеському обласному центрі зайнятості на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Захід в Кишиневі

Активіст  ГО “Десяте Квітня” адвокат Лагунов Віктор прийняв участь у заході “Конференція для фахівців державних систем безоплатної правової допомоги, а також, неурядових організацій, які надають правову допомогу біженцям та особам, які шукають притулок”. Захід відбувся 30 жовтня – 1 листопада у Кишиневі (Молдова), був організований регіональним представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців на Південному Кавказі.  Представники державних органів та громадського сектору,  фахівці, які опікуються наданням правової допомоги біженцям та шукачам притулку презентували країни  Східної та Центральної Європи, і Центральної Азії .

Continue reading

Відкриття набору на стажування


Dear Colleagues, We are most delighted to open a call for interns (with a possible employment) to the Civic Organization The Tenth of Aprill for the Project “Legal Assistance to refugees and asylum seekers”! We are looking for young professionals who: • Possess at least Bachelor’s degree at Law (or related fields) • Are willing to learn and study • Have a high English Proficiency (at least B2) • Are able to work in a team Relevant work experience is desirable, but non-obligatory. If you are eager to start your career at the UNHCR implementing partner’s organization, please send your CV and motivational letter (in English) at the following e-mail address: 10th_april@ukr.net till 15th November, 2017. If you have any questions regarding the internship, don’t hesitate to contact us via e-mail, or call +38 048-766-00-04

Шановні колеги та колежанки, Громадська Організація «Десяте Квітня» має за честь оголосити про відкриття набору на стажування (з можливістю подальшого працевлаштування) до проекту «Надання правової допомоги біженцям та шукачам притулку». Ми шукаємо молодих спеціалістів, які мають: • диплом бакалавра з Правознавства, або суміжних спеціальностей • бажання навчатися та вчитися • високий рівень володіння англійською мовою (В2 або вище) • здібності працювати у команді Релеватний досвід роботи вітається, але не є обов’язковим. Якщо ви маєте бажання почати свою кар’єру у партнерській організації УВКБ ООН в Україні, сміливо надсилайте свої резюме та мотиваційний лист (англійською мовою) на електронну адресу: 10th_april@ukr.net до 15 листопада 2017 р. Якщо у вас є додаткові питання щодо стажування, звертайтесь за вказаною електронною адресою, або за телефоном +38 048-766-00-04

 

Тренінг “Перша психологічна допомога”


Психологи проекту “Трирівнева система психосоціальної підтримки особам, що переживають травмуючі події” разом з психологічною службою Головного управління ДСНС України в Одеській області провели тренінг Першого рівня для працівників ГО”ДЕСЯТЕ КВІТНЯ”. Тако ж в тренінгу прийняли участь колеги з ГД²РА.НАДІЯ.ЛЮБОВ” та дві переселенки з Криму. Висококваліфіковані фахівці міжнародного рівня – Оксана Болотова, Людмила Комашко, Наталя Доценко та Олександр Дімітрєвіч, в цікавій доступній формі передали надзвичайно корисні знання по психологічній допомозі, якими зможуть скористуватись люди, які не є за фахом психологами.

Працівники ДК та ВНЛ надають допомогу людям, більшість з я ких пережили психологічні травми та які знаходяться в важких життєвих обставинах і сьогодні, та переживають стреси. Робота з “чужим горем” призводить до психологічних переживань персоналу ДК. То ж такий тренінг з елементами стрес менеджменту та надання екстренної психологічної допомоги обовязково стане в нагоді в повсякденній роботі та і просто в житті всіх тих, хто прийняв в ньому участь.

Тренінг відбувся в чудовій атмосфері співпраці. Щира подяка тренерам та всім учасникам тренінгу.

Окрема подяка начальнику Головного управління ДСНС України в Одеській області  генерал-майору служби цивільного захисту  Федорчак Віктору Васильовичу за сприяння проведення тренінгу. Continue reading

«Превенція гендерного насильства серед біженців і переселенців»

Громадська організація «Десяте Квітня» за підтримки Посольства Сполучених штатів Америки розпочала реалізацію проекту у рамках проекту «Превенція гендерного насильства серед біженців і переселенців».

Дана ініціатива створена з метою підтримки і захисту прав жінок, дітей з сімей біженців і внутрішньо переміщених осіб.

В рамках проекту проводяться зустрічі Жіночого клубу «Safe space», де мами з дітьми мають можливість займатися творчістю, спілкуватися з однодумцями, проводити час в дружній атмосфері.
Також для жінок проводяться щомісячні правові, психологічні семінари, заняття з першої медичної / психологічної допомоги, профілактиці важких інфекційних захворювань.
У разі потребі для жінок, надається доступ до Інтеренету або користування комп’ютером.
Забезпечується навчання комп’ютерної грамотності тим, хто цього потребує.

Якщо ви бажаєте скористатися нашими послугами, отримати консультацію або взяти участь у заходах, прохання
звертатися за тел: +38 (067) 8328587 Марина
звертайтесь за адресою: вул. Героїв Крут (Терешкової), 15 бізнес-центр «Черемушки», каб. 510

Фейсбук (нажати)

Усі заходи, консультації та послуги надаються на безоплатній основі.

Continue reading