Ще одна історія зі щасливим кінцем

Михайло народився в 1974 році в мальовничому селі Мукузані, Гурджаанського району, що в Грузії. За походженням він відноситься до грузинських ромів. В січні 1991 року, рятуючись від погромів та етнічних гонінь , від яких в той час потерпала ромська діаспора в Грузії, сімнадцятирічний Михайло разом з дружиною і новонародженою дитиною, а також іншими родичами, був змушений тікати в Україну, де й оселився в місті Березівка.

Залишивши колишнє життя позаду, Михайло і його сім’я повинні були шукати кошти для існування, інтегруватися в нову громаду. Крім того, їм було необхідно отримати документи, щоб бути повноправними громадянами України.

Continue reading

Конкурс на відбір короткострокових експертів з доступу до правосуддя

В рамках проекту «Захисник», що реалізується громадською організацією «Десяте квітня» за фінансової підтримки Ради Європи, планується проведення серії вебінарів для представників юридичної спільноти щодо забезпечення доступу до правосуддя для вразливих населення в кримінальному судочинстві.

З метою реалізації цих заходів, ГО “Десяте квітня” шукає експертів, які виступлять в якості лекторів протягом одного або декількох вебінарів.

Деталі доступні за посиланням.

В Одесі обговорили питання реєстрації народження за участю системи органів опіки та піклування

23 листопада 2018 року ГО “ДЕСЯТЕ КВІТНЯ” в рамках діяльності щодо попередження безгромадянства організувала круглий з питань практики у сфері реєстрації народження дітей. До участі в заході було запрошено представників органів опіки та піклування, а також служби у справах дітей з регіонів Одеської області. У заході також прийняли участь представники органів державної реєстрації актів цивільного стану.

Continue reading

Флеш-моб по висадці дерев до Всесвітнього Дня Толерантності

16 листопада щорічно відзначається Всесвітній День Толерантності. Це свято було запроваджено ще в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. У цей день по всьому світу проводяться акціїї та заходи спрямовані на подолання дискримінації проти певних категорій населення та сприяння поширення культури рівності усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, статі, етносу або кольору шкіри.

Цього року громадська організація «Десяте Квітня» спільно з громадською організацією «Бахтале-Тавричанє» і за підтримки Європейського центру з прав ромів та Європейської мережі безгромадянства провела флеш-моб з метою протидії негативним стереотипам та дискримінації щодо ромського населення в Україні, а також привернення уваги до проблеми безгромадянства ромів в Україні.

Continue reading

ГО “ДЕСЯТЕ КВІТНЯ” прийняла участь в дослідженні австралійського правника

 

19 жовтня 2018 року до офісу Громадської організації “Десяте квітня” у м. Одесі завітав австралійський правник і дослідник Еліот Долан-Еванс, здобувач університету Монаша (м. Мельбурн), який проводить дослідження збройного конфлікту у Донецькій і Луганській областях і економічних реформ в Україні. Окремий науковий інтерес для пана Долан-Еванса представляє ситуація із забезпеченням прав жінок в Україні та запобіганням гендерної дискримінації. Працівники ГО “Десяте квітня” обговорили з дослідником своє бачення проблем, з якими стикаються внутрішньо-переміщені особи та шукачі притулку в Україні, поділились практичним досвідом роботи з громадами внутрішньо-переміщених осіб та шукачів притулку. Громадська організація “Десяте квітня” бажає пану  Еліоту Долан-Евансу вдачі та наснаги у його наукових пошуках та сподівається, що результати його дослідження будуть мати практичну цінність для розбудови нашої країни.