Стартувала програма тренінгів для громад та спільнот

31 серпня приміщенні Impact Hub Odesa пройшов перший тренінг для громад та спільнот. Метою даної програми є навчання керівників і активістів громад навичкам управління, програма тренінгів для громад та спільнотпланування діяльності, фандрайзингу та багатьом іншим аспектам роботи громадських організацій та спільнот.
Перший тренінг був присвячений Стратегічному плануванню діяльності та постановці цілей і завдань. В рамках даного тренінгу кожна організація змогла провести роботу над плануванням своєї діяльності, визначенням місії, цілей і шляхів їх досягнення. У тренінгу взяли участь громадські організації та спільноти, які представляють інтереси біженців, шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства.
Організатором даного заходу виступило Громадська організація “Десяте квітня” за підтримкою Агентства ООН у справах біженців (UNHCR)

Continue reading

В Одесі почала працювати Школа по правах людини

27 серпня ГО “Десяте Квітня” за підтримкою УВКБ ООН та Міграційна служба України в Одеській області почала роботу п’ятиденної літньої школи “Права людини: механізми захисту та сучасні виклики”.
У школі займаються молодь з різних регіонів України – це біженці та переселенці, юристи, правозахисники, активісти та школяри, – всі, кому небайдуже відношення сучасного суспільства до прав людини в Україні та в світі.
Наприклад, учасниця школи Мар’яна – переселенка з Донецьку, зараз проживає у Бердянську. Вона розказала, що відчуває порушення прав людини на побутовому рівні: люди, які не бачили війну, не хочуть розуміти тих, хто біжав від неї.
Сирієць Діка мешкає зараз в Харкові. Хлопець навчається на юриста та працює, сам він біженець з-під Алеппо. З його однокласників вижили лише ті, хто покинув Сирію – він сам, другий хлопець зараз у Німеччині, третій – у Данії. Тому йому є – чим поділитися про проблеми порушення прав людини.
Складна історія є практично за кожним учасником школи.
У школі викладають юристи та правозахисники ГО “Десяте Квітня”. В понеділок була представниця Міграційної служби України. Лекції чергуються з інтерактивними заняттями та іграми. Ввечері всі учасники приймають участь у екскурсіях, також є час для неформального спілкування – всі, хто приїхав з інших міст проживають в гуртожитку у Центрі професійної освіти, який надав приміщення для проведення Школи.
Далі буде. (фото)

Continue reading

Семінар на тему: «Правові аспекти діяльності Державної прикордонної служби України з питань шукачів захисту». м.Вилкове

15-16 серпня 2018 р. у м.Вилкове громадською організацією «Десяте Квітня» за підтримки Агентства ООН у справах біженців та спільно з сектором по роботі з іноземцями таПравові аспекти діяльності Державної прикордонної служби України з питань шукачів захисту адміністративного провадження Південного Регіонального Управління Державної прикордонної служби України був проведений семінар на тему: «Правові аспекти діяльності Державної прикордонної служби України з питань шукачів захисту». В семінарі прийняли участь співробітники Могилів-Подільського, Подільського, Білгород-Дністровського, Ізмаїльського, Одеського прикордонних загонів.

Перша частина семінару була присвячена обговоренню питань щодо процедури визначення статусу біженця, та ідентифікації шукачів захисту. Більше уваги було приділено процедурним моментам, а саме порядку дій посадових осіб ДПСУ та їхньої взаємодії з територіальними органами ДМСУ під час звернення іноземців або осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, що потребують додаткового захисту. Також були обговорені питання щодо заборони висилання біженців або їх примусового повернення в країни їх громадянської належності.

В ході другої частини семінару була проведена гра «Перехід», яка була присвячена практичному застосуванню навичок, отриманих під час проходження теоретичної частини.

Громадська організація «Десяте Квітня» висловлює щиру подяку офіцерам Південного регіонального управління Державної прикордонної служби та сподівається на подальшу плідну співпрацю!

Автор Аліна Касім

 

“Клоуни без кордонів” в Одесі виступили для дітей-переселенців

За допомогою УВКБ ООН Асоціація професійних клоунів «Клоуни без кордонів» вже вдруге в 2018 році відвідує Україну для того, щоб подарувати радість дітям-переселенцям, біженцям та їх друзям. Робота в південному регіоні, куди “Клоуни без кордонів” приїхали вперше, забезпечується за підтримкою ГО “Десяте квітня”.

«Клоуни без кордонів» – це асоціація професійних клоунів, які від щирого серця дарують дітям радість. Це унікальний проект, який вперше був створений в 1993 році в Барселоні, Іспанія. Клоуни змогли показати, що діти, які пережили військові дії у Югославії, потребують турботи та уваги. Так створилася вже міжнародна організація “Клоуни без кордонів”, що об’єднує 14 країн учасниць – Іспанія, Франція, Швеція, США, Канада, Південна Африка, Австралія, Бразилія, Німеччина, Ірландія, Бельгія, Фінляндія, Австрія і Великобританія.
В Україну зараз приїхали саме клоуни з Барселони. 15 серпня в парку Шевченко в Одесі вони зустрілися з дітьми-переселенцями, і їх друзями, приготували цікаві і незвичайні виступи на теріторріі чудовою майданчика “Ракушка” в парку Шевченка, який надало дітям на цей час КП “Паркі Одеси”.
Зі свого боку команда ГО “Одеська Мрія” з партнерами ГО “Десяте квiтня”, БФ “Вiд шпиталю до фронту” і Танюшею Воронюк підготували і передали канцтовари для школярів, а ГО “Рада Багатодітних сімей” малюкам передав іграшки.
Дякуємо всім за радість для діточок з сімей переселенців та з багатодітних сімей Одеси

Continue reading

Court statistics of TTA regarding asylum procedure

Odesa District Administrative Court

The District Administrative Court made 17 decisions regarding asylum cases.

Of these, 6 were in favor of the asylum-seeker and 11 were in favor of the SMS (see table below).

The District Administrative Court made 3 decisions by which court obliged the SMS to grant CP/RS (all regarding Syrian cases). Other positive decisions by which court referred the case back to the SMS/MS for new consideration.

Odesa Appellate Administrative Court

The Appellate Administrative Court made 19 decisions regarding asylum cases in the reporting period.

Of these, 9 were in favor of the asylum-seeker and 10 were in favor of the SMS (see table below).

7 positive decisions of District Administrative Court were remained in force by Appellate Administrative Court. The Appellate Administrative Court cancelled 2 negative decision of District Administrative Court (1 – AFG, 1 – RUS) and referred the case back to the RMS for new consideration (art.8).

The Appellate Administrative Court cancelled 2 positive decision of the 1st instance court (1 positive decision of Promorskii regional court on forced return (AFG), 1 positive decision of  Odesa District Administrative Court on art.8 (ERT).

Continue reading