ДО УВАГИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ!!! Спрощено контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Мінсоцполітики нарешті підписало договір з «Ощадбанком» та погодило процедуру передачі інформації про проходження фізичної ідентифікації від «Ощадбанку» в Єдину інформаційну базу внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до укладеної угоди ПАТ „Ощадбанк” забезпечує надання Мінсоцполітики інформації про одержувачів соціальних виплат, які пройшли фізичну ідентифікацію, та дату її проведення, яка вноситься до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Надання доступу до зазначених відомостей структурним підрозділам з питань соціального захисту населення (управліннями соцзахисту на містах) скасовує проведення чергових перевіок та складання актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Підписання угоди забезпечує належне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 689 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, зменшує навантаження на управління соцзахисту населення на містах та знижує напруження через не втручання в право на особисте та сімейне життя ВПО.

Мінсоцполітики листом від 02.02.2018 № 2092/0/2-18/22  видало доручення структурним підрозділам з питань соціального забезпечення в регіонах з метою забезпечення виконання Постанови 689, а саме – непроведення чергових перевірок.

Проведена зустріч переселенців, з метою обговорення плану дій за для реалізації права на отримання земельних ділянок

3 лютого 2018 р. за зверненням та ініціативою  ВПО відбулася зустріч переселенців, з метою обговорення плану дій за для реалізації права на отримання земельних ділянок. Простір для зустрічи та юридичну підтримку надали ГО “Десяте Квітня”.

Учасникам зустрічі були роз’яснені їх права, а також роз’яснено порядок придбання у безоплатну приватну власність земельних ділянок. Діалог, побудован ий підчас зустрічі, надав надав чітке розуміння в потребі  ВПО  обєднувати свої зусилля та самостійно діяти. Учасникам зустрічі надано допомогу у підготовці проекту звернення до Голови Одеської обласної державної адміністрації щодо організації зустрічі з обговорення питання розробки механізму надання земельних ділянок громадянам, які прийняли для себе рішення інтегруватися до Одеської області. Continue reading

1 лютого 2018 року проведений черговий інформаційний захід «Доступне житло» у м.Одеса

1 лютого 2018 року  в приміщенні ГО «Десяте Квітня»  відбувся черговий інформаційний захід про порядок участі  у державній програмі «Доступне житло» (50/50).  

За умовами цієї програми ВПО мають змогу придбати житло у новобудовах сплативши половину вартості  квартири, іншу половину оплачує  – держава. Учасники заходу були ознайомлені з переліком документів, які необхідно надати для участі у програмі, строки дії документів, мали можливість отримати відповіді юриста, щодо порядку укладання договорів, їх кількісті та змісту та інше.   Continue reading

В Миколаєві був проведений інформаційний захід з програми «Доступне житло» (50/50)

25 січня 2018 року в м.Миколаєві співробітниками ГО “Десяте Квітня” у співпраці з Другим миколаївським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) був проведений інформаційний захід з програми «Доступне житло» (50/50). Розглядалися питання: критерії участі; особливості підготовки пакету документів для програми “Доступне житло”; особливості перебігу процесу оплати та отримання житла; особливості укладання договорів під час участі в програмі «Доступне житло». Присутніми були 7 внутрішньо переміщених осіб. Під час розгляду умов програми постало декілька питань, які були висунуті спікерам. Насамперед учасників цікавило чи можна сім’ї, зареєстрованій по довідці ВПО в Миколаєві, стати на чергу в іншому місті (адже наприклад в Харкові чи Києві кількість квартир по програмі «Доступне житло» значно більша). Також присутні цікавились можливістю пільгового кредитування. Наразі стати в чергу можна тільки за місцем реєстрації довідки ВПО та система пільгового кредитування не передбачена. Continue reading

Запрошуємо внутрішньо переміщених осіб на інформаційний захід за програмою “Доступне житло” (50/50) у м.Одесі

 

Громадська організація “Десяте Квітня” запрошує внутрішньо переміщених осіб на інформаційний захід з програми “Доступне житло” (50/50) у м.Одесі.
Захід проходитиме 01.02.2018 р. об 14:00 за адресою: вул. Героїв Крут (В. Терешкової), буд. 15, офіс 509 (бізнес-центр “Черемушки”), місто Одеса
Розглядатимуться питання: критерії участі; особливості підготовки пакету документів для програми “Доступне житло”; особливості перебігу процессу оплати та отримання житла.
Для участі просимо зареєструватися:

https://goo.gl/forms/UmFswa7FskQurG0y2