СЕМІНАР: СТАНДАРТИ ЗАХИСТУ ПРАВ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ. АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ, ЮРИДИЧНІ ВИКЛИКИ, СУДОВА ПРАКТИКА (м. Кропивницький)

12 квітня 2018 року, за сприяння Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації, в рамках проекту “Правова допомога внутрішньо переміщеним особам та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в м. Кропивницький”, який реалізується за підтримки УВКБ ООН у справах біженців, відбувся семінар для спеціалістів управлінь соціального захисту області.

З вітальним словом до учасників звернулись Ольга Ткаченко (керівник проекту ГО «Десяте квітня») та Надія Кримська (заступник директора департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА.

Представник УВКБ ООН у справах біженців Олена Кучер ознайомила присутніх з міжнародними стандартами захисту та допомоги внутрішньо переміщеним особам та роботою Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні.

Радник Мінсоцполітики Дмитро Коростельов разом з учасниками семірку проаналізував проблем, які виникають в процесі впровадження законодавчих нововведень в сфері захисту прав ВПО.

Також, учасники заходу дізналися про судові практики в сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб (призначення соціальних виплат призначення пенсії за пільговим стажем, інш), які презентували Ельвіра Зейтуллаєва (правовий аналітик ГО «Десяте квітня») та Володимир Кудря (юрист Кропивницького офісу ГО «Десяте квітня»).

Спеціалісти соціального захисту області взяли активну участь в обговоренні питань семінару, отримали відповіді на актуальні питання, які виникають в роботі з внутрішньо переміщеними особами.

Захід пройшов дружній та невимушеній атмосфері.

 

 

СЕМІНАР ДЛЯ ВПО В М.ОЛЕКСАНДРІЯ (Кіровоградська область)

22 березня 2018 року в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар для внутрішньо переміщених осіб м. Олександрія. 

Консультант ГО “Десяте квітня” Антон Антонов розповів присутнім про можливості реалізації прав переселенців, медичне забезпечення, програму Доступне житло.
Семінар проходив у формі діалогу за участю начальника управління охорони здоров”я Олександрійської міської ради, головного лікаря міської поліклініки №1, головного державного соціального інспектора міського управління соціального захисту.


Присутні внутрішньо переміщені особи мали змогу особисто звернутися до посадовців та отримати відповіді на питання. Також переселенці отримали консультації по всіх питаннях, які їх турбують. Голова ГО “Перемога” Валентина Чугуєвець розповіла про діяльність організації в місті.
Дякуємо за допомогу в організації та проведенні заходу ГО “Перемога”, Кіровоградський обласний центр зайнятості, Олександрійський міськрайонний центр зайнятості.

“Весняна зустріч” для ВПО в гуртожитку смт. Новгородка

21 березня 2018 року за сприяння Кропивницького офісу ГО “Десяте квітня” представники клубу “Єва” Тетяна та Ігор Богомаз провели захід “Весняна зустріч” для дітей та дорослих внутрішньо переміщених осіб, які проживають в гуртожитку смт. Новгородка.


Під час заходу діткам продемонстрували християнський мультфільм, розповіли присутнім про клуб “Єва”.
Наприкінці заходу діти отримали подарунки, а дорослі гумнітарну допомогу.
Дякуємо за небайджіжсть та чудовий захід клубу “Єва” та Ігорю і Тетяні Богомаз.

Інформаційна зустріч з ВПО по програмі «Доступне житло» 50/50 в м. Світловодськ (Кіровоградська область)

27 лютого 2018 року в Світловодському міськрайонному центрі зайнятості представники Кропивницького офісу ГО «Десяте Квітня» спільно з місцевою ГО «Майбутнє без меж» провели інформаційну зустріч з внутрішньо переміщеними особами по роз’ясненню державної програми «Доступне житло» 50/50.

Присутніх було проінформовано про вимоги державної програми, критерії участі в ній та ознайомлено з переліком документів, необхідних для постановки на облік в Кіровоградському регіональному управлінні Держмолодьжитло.

Під час заходу переселенці також дізналися про зміни в законодавстві, які стосуються реалізації та захисту їх прав, отримали відповіді на поставлені запитання.

В заході взяли участь – директор Світловодського міськрайонного центру зайнятості Домбровський І.В., начальник Світловодського бюро правової допомоги Мирошник А.Г., представники міського та районного управлінь соціального захисту населення, які також відповіли на запитання внутрішньо переміщених осіб з питань працевлаштування, самозайнятості, соціальних виплат та пенсій тощо.

Після зустрічі надавались індивідуальні безоплатні юридичні консультації.

Дякуємо за співпрацю та допомогу в організації заходу керівництву Кіровоградського обласного центру зайнятості, Світловодського міськрайонного центру зайнятості, ГО «Майбутнє без меж» та всім причетним.

Збори ініціативної групи по створенню громадської організації внутрішньо переміщених осіб Кіровоградської області

23 лютого 2018 року в Кропивницькому офісі ГО “Десяте Квітня” відбулися збори інціативної групи внутрішньо переміщених осіб по створенню громадської організації ВПО Кіровоградської області.

Представники ГО “Десяте Квітня” висловили свою підтримку ініціативі. Присутні ВПО прийняли рішення збори ініціативної групи вважати установчими зборами та обрали керівний склад. В ході обговорення присутні зазначили важливість згуртованості переселенців в нинішніх умовах та задекларували основну мету діяльності майбутньої ГО – захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб задля ефективного вирішення проблем та повноцінної інтеграції в приймаючі громади.

Під час зборів В.Кудря та А.Антонов проінформували присутніх про порядок створення громадської організації, її реєстрації як юридичної особи та ознайомили з можливостями в діяльності такої організації.
Після цього було напрацьовано положення Статуту ГО та розпочато підготовку документації для реєстрації.