Робоча зустріч в обласній робочій групі з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській ОДА та консультування ВПО

14 лютого 2018 року в обласній робочій групі з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській облдержадміністрації за участю юриста ГО «Десяте Квітня» Володимира Кудрі, голови ГО «Крок на зустріч людям», координатора Донецької та Луганської областей робочої групи Валентини Кулачко, юриста ГО «Вінницька правозахисна група» Оксани Стрілки та директора регіонального управління Держмолодьжитло Артема Погребняка відбулася робоча зустріч по питанню реалізації державної програми «Доступне житло» 50/50.

Під час зустрічі обговорили проблеми реалізації державної програми в Кіровоградській області, а також можливі механізми впливу на органи місцевого самоврядування для ефективної реалізації цієї програми в регіоні.

Оскільки участь ВПО у державній програмі «Доступне житло» є проблематичним через відсутність коштів на оплату 50% вартості, розпочали роботу над підготовкою звернення громадських організації до міського голови та депутатів міської ради міста Кропивницького щодо необхідності прийняття місцевої цільової комплексної програми забезпечення житлом не лише ВПО, а й учасників бойових дій та місцевих жителів. Основною метою такої програми є запровадження дієвого механізму забезпечення житлом на пільгових умовах, можливість придбання житла на вторинному ринку тощо.

Після робочої зустрічі внутрішньо переміщені особи, які прийшли на прийом до обласної робочої групи отримали безкоштовні юридичні консультації з питань пенсійного забезпечення, встановлення факту смерті родичів на тимчасово окупованій території, відновлення соціальних виплат, оформлення спадщини.

Зустріч з громадськими організаціями та представниками закладів, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам в Кіровоградській області

8 лютого 2018 року в робочій групі з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській облдержадміністрації за ініціативи ГО «Десяте Квітня» відбулася зустріч представників громадських організацій та закладів, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Під час зустрічі обговорили проблемні питання внутрішньо переміщених осіб, шляхи співпраці для їх вирішення та координацію зусиль в цьому напрямку.

Головною темою спілкування була проблема забезпечення житлом переселенців. Під час обговорення цього питання представники ГО «Десяте Квітня» Антон Антонов та Володимир Кудря висловили пропозицію щодо підготовки спільного звернення громадських організацій та ініціативних внутрішньо переміщених осіб до міського голови та депутатів міської ради міста Кропивницького щодо утворення робочої групи для напрацювання комплексної програми соціальної підтримки та забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Таку пропозицію підтримали голова ГО «Крок на зустріч людям», координатор Луганської та Донецької областей обласної робочої групи Валентина Кулачко, юрист ГО «Вінницька правозахисна група» Оксана Стрілка, юрист ГО «Територія успіху» Євген Гурницький та інші присутні.

В результаті зустрічі домовились про співпрацю та взаємодію в питаннях підтримки та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від конфлікту, а також вирішили підготувати спільне звернення до міського голови та депутатів міської ради міста Кропивницького щодо утворення робочої групи для напрацювання комплексної програми соціальної підтримки та забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

В обговоренні питань зустрічі також взяли участь директор Кіровоградського обласного центру соціально-психологічної допомоги Яна Ковальова та представники Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Морозова та Катерина Полоз.

Висловлюємо вдячність всім присутнім на зустрічі за небайдужість до проблем внутрішньо переміщених осіб та співпрацю з ГО «Десяте Квітня».