В Одесі відбудеться лекція з основ здорового харчування

десяте квітня, семінар, здоров'яПолиці магазинів рясніють різноманітними продуктами. Багато хто з нас вибирає їх, не замислюючись про користь чи шкоду придбаних товарів. Від того, що ми їмо, залежать практично всі найважливіші процеси організму, тому продуктовий кошик здорової людини повинен бути правильно збалансованій. Як їжа впливає на наше здоров’я? Що краще вживати в їжу, а від чого варто відмовитися? Про це в ході чергової лекції для біженців на тему «Здорове харчування» розповість Ганна Касим, медичний консультант ГО «Десяте Квітня».

Місце проведення семінару – офіс ГО «Десяте Квітня» (вул. Героїв Крут, 15), 5-й поверх. Початок 6 липня о 15:00. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до цього заходу.

В Одесі стартує серія лекцій, присвячених питанням медицини

Всі знають наскільки важливо стежити за своїм здоров’ям. Зазвичай за допомогою до лікарів ми звертаємося, коли ситуація вже переходить за рамки нормальної і вимагає негайного вирішення. Що ми повинні знати про свій організм, про хвороби, які можуть його вразити, про профілактику захворювань? Що потрібно робити, а що не можна, щоб залишатися здоровою людиною? На ці та іншиi питання в п’ятницю, 22 червня, буде відповідати Ганна Касим, медичний консультант ГО «Десяте Квітня».

Цією лекцією «Десяте квітня» відкриває серію семінарів для біженців, присвячених  медичної тематики. Тема першої зустрічі – «Туберкульоз та його профілактика».

Місце проведення семінару – офіс ГО «Десяте Квітня» (вул. Героїв Крут, 15), 5-й поверх. Початок о 16:00. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до цього заходу.

В Одесі пройшов семінар для біженців «Робота і медична допомога в Україні»

десяте квiтня, семiнар, бiженцiПодібний семінар ГО “Десяте квітня” проводить вперше. Його слухачами стали визнані в Україні біженці, особи, які потребують додаткового захисту, і ті, яким надано тимчасовий захист.

Тренінг для біженців провела Катерина Лисак, юрист з соціальних питань ГО «Десяте квітня». В ході семінару юрист розповідала біженцям, які мають легальний статус в Україні, про їхні права та можливості. Частина роботи була присвячена темі працевлаштування. Говорили на семінарі і про професійну підготовку, і про особливості працевлаштування людей з інвалідністю, а також про те, як почати свій бізнес в Україні.

Друга частина семінару була присвячена темі медицини. Катерина Лисак розповіла присутнім на семінарі біженцям про те, що вони мають право на охорону здоров’я на рівні з громадянами України. Особливу увагу було приділено темі підписання декларації. Юрист розповіла учасникам семінару про те, що, тільки підписавши декларацію, вони зможуть користуватися всім набором безкоштовних медичних послуг. Також фахівець дала покрокову інструкцію, про те, як вибрати свого сімейного лікаря.

Зустріч вийшла жвавою. Гості брали активну участь в обговоренні, задавали свої запитання. Нинішній семінар – це ще один крок до пізнання своїх прав і обов’язків, впевнені учасники зустрічі.

На Меморіалі 411-ї батареї пройшло свято, приурочене до Дня захисту дітей

свято, дiти, десяте квiтняСолодощі, конкурси та активні ігри. За підтримки громадської організації «Десяте Квітня» вдалося органiзувати справжнє свято для дітей з родин біженців. Крім сімей біженців та переселенців у святкуванні взяли активну участь і місцеві жителі. 

Програма свята була дуже насиченою. Найменших дітей розважали аніматори, а для дітей старше були огранiзованi активні ігри на природі. Організатори дитячого свята поділили дітей на команди. Кожна група повинна була виконати цілий ряд захоплюючих завдань: це і подолання перешкод, і ігри з м’ячем, біг на короткі і довгі дистанції. Незважаючи на те, що конкурси були розраховані на дітей, до ігор з задоволенням приєднувалися і батьки. 

Після активного відпочинку дітей пригощали смачним морозивом.

 

 

 

В бібліотеці Грушевського презентували проект про культуру та традиції Афганістану

Ініціатором презентації виступила громадська організація «Об’єднана молодь». Це одна із ініціативних груп Об’єднана молодь
представників афганської молодіжної громади. Головна ідея проекту – познайомити всіх бажаючих
з культурою і традиціями Афганістану. Зустріч у бібліотеці Грушевського тривала майже дві години.
За цей час її учасники встигли дізнатися багато нової та цікавої інформації про саму країну та її жителів.
Представник організації «Об’єднана молодь» Амаюн Алімі Hamayoun Alimy, розповів гостям вечора про державний устрій, національнi костюми і страви його країни, про мови, на яких говорять в Афганiстанi. Багато говорили про звичаї,
медицину, релігію, освіту. Ця презентація не остання, пообіцяли представники афганської
молодіжної громади. Попереду ще багато зустрічей, які дозволять більше дізнатися про Афганістан та
його жителiв.

Continue reading