СЕМІНАР: СТАНДАРТИ ЗАХИСТУ ПРАВ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ. АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ, ЮРИДИЧНІ ВИКЛИКИ, СУДОВА ПРАКТИКА (м. Кропивницький)

12 квітня 2018 року, за сприяння Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації, в рамках проекту “Правова допомога внутрішньо переміщеним особам та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в м. Кропивницький”, який реалізується за підтримки УВКБ ООН у справах біженців, відбувся семінар для спеціалістів управлінь соціального захисту області.

З вітальним словом до учасників звернулись Ольга Ткаченко (керівник проекту ГО «Десяте квітня») та Надія Кримська (заступник директора департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА.

Представник УВКБ ООН у справах біженців Олена Кучер ознайомила присутніх з міжнародними стандартами захисту та допомоги внутрішньо переміщеним особам та роботою Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні.

Радник Мінсоцполітики Дмитро Коростельов разом з учасниками семірку проаналізував проблем, які виникають в процесі впровадження законодавчих нововведень в сфері захисту прав ВПО.

Також, учасники заходу дізналися про судові практики в сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб (призначення соціальних виплат призначення пенсії за пільговим стажем, інш), які презентували Ельвіра Зейтуллаєва (правовий аналітик ГО «Десяте квітня») та Володимир Кудря (юрист Кропивницького офісу ГО «Десяте квітня»).

Спеціалісти соціального захисту області взяли активну участь в обговоренні питань семінару, отримали відповіді на актуальні питання, які виникають в роботі з внутрішньо переміщеними особами.

Захід пройшов дружній та невимушеній атмосфері.

 

 

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомляє про проведення громадських публічних обговорень.

Звертаємо увагу внутрішньо переміщених осіб, ініціативних груп і громадських організацій які бажають взяти участь в обговоренні проекту Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року» та  Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року.

План заходів передбачає не тільки соціальний захист та розв’язання основних проблем ВПО,  а також інтеграцію і соціальну адаптацію ВПО з урахуванням інтересів приймаючих громад, свободу пересування, тимчасове розміщення та реалізацію права на житло, запобігання проявам негативного ставлення до ВПО тощо.

Системне вирішення проблем ВПО означає, що політика щодо ВПО має бути достатньо ефективною і досягнути кінцевої мети: зникнення потреби в додатковому захисті для ВПО. Це питання потребує комплексності дій та координації різних інституцій.

Внаслідок цього звертаємо вашу увагу і пропонуємо взяти активну участь в обговоренні плану заходів.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України  на своєму сайті повідомляє про проведення громадських публічних обговорень
http://mtot.gov.ua/ministerstvo-z-pytan-tymchasovo-okupovanyh-terytorij-ta-vnutrishno-peremishhenyh-osib-ukrayiny-povidomlyaye-pro-provedennya-gromadskyh-publichnyh-obgovoren-proektu-rozporyadzhennya-kabinet-3/

СЕМІНАР ДЛЯ ВПО В М.ОЛЕКСАНДРІЯ (Кіровоградська область)

22 березня 2018 року в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар для внутрішньо переміщених осіб м. Олександрія. 

Консультант ГО “Десяте квітня” Антон Антонов розповів присутнім про можливості реалізації прав переселенців, медичне забезпечення, програму Доступне житло.
Семінар проходив у формі діалогу за участю начальника управління охорони здоров”я Олександрійської міської ради, головного лікаря міської поліклініки №1, головного державного соціального інспектора міського управління соціального захисту.


Присутні внутрішньо переміщені особи мали змогу особисто звернутися до посадовців та отримати відповіді на питання. Також переселенці отримали консультації по всіх питаннях, які їх турбують. Голова ГО “Перемога” Валентина Чугуєвець розповіла про діяльність організації в місті.
Дякуємо за допомогу в організації та проведенні заходу ГО “Перемога”, Кіровоградський обласний центр зайнятості, Олександрійський міськрайонний центр зайнятості.

Юристи ГО”Десяте Квітня” на етері 7-го телеканалу про проблеми ВПО

Богдан Копцюх – юрист-правозахисник ГО “Десяте Квітня”
Микола Белан – юрист-правозахисник ГО “Десяте Квітня”

“Весняна зустріч” для ВПО в гуртожитку смт. Новгородка

21 березня 2018 року за сприяння Кропивницького офісу ГО “Десяте квітня” представники клубу “Єва” Тетяна та Ігор Богомаз провели захід “Весняна зустріч” для дітей та дорослих внутрішньо переміщених осіб, які проживають в гуртожитку смт. Новгородка.


Під час заходу діткам продемонстрували християнський мультфільм, розповіли присутнім про клуб “Єва”.
Наприкінці заходу діти отримали подарунки, а дорослі гумнітарну допомогу.
Дякуємо за небайджіжсть та чудовий захід клубу “Єва” та Ігорю і Тетяні Богомаз.