Зустріч афганської молоді

16 лютого в офісі громадської організації «Десяте Квітня» відбулась зустріч з представниками афганської молоді. Метою зустрічі було обговорення можливості створення громадської організації афганських біженців для захисту прав і законних інтересів афганців в Україні. Крім представників афганської громади біженців на зустрічі були присутні представники громадської організації «Десяте Квітня» та громадського руху «Віра, Надія, Любов».


Зустріч пройшла в дружній і невимушеній обстановці, в якій всі учасники відкрито висловлювали свою думку про проблеми і можливі шляхи їх вирішення. За підсумками зустрічі, представники афганської громади біженців домовилися спільно розробити проект для надання допомоги своїм землякам і особам інших національностей в навчанні української мови.

Допоможемо біженцям дістатись до театру?!🚌

Друзі, колеги, партнери та просто небайдужі громадяни! Завдяки добрій волі керівництва Театру юного глядача в м. Одеса, жінки та діти з родин біженців, які проживають у Пункті тимчасового розміщення біженців, отримали можливість на постійній основі відвідувати театральні вистави.🎭

Останній раз (не виключено, що хтось й вперше) вони побували на спектаклі «Снігова королева» півроку тому. І не зважаючи на те, що не всі розуміли російської, і діти й дорослі були у захваті від гри акторів, декорацій та досі з трепетом згадують ті приємні емоції та враження, які у них викликала вистава та в цілому цей культурний похід. 🎉

Ми розуміємо як важливо людям, які є недостатньо адаптованими у нашому суспільстві, які рідко знаходять можливості переключатись з буденного життя на щось більше, цікавіше, відвідувати мистецькі, культурні заходи. Однак, нажаль, є перешкода – відсутність транспорту.🙁

Оскільки Пункт тимчасового розміщення розташований у Чорноморці, а родини, які там проживають, здебільшого є багатодітними, в тому числі й з дітьми інвалідами, дістатись самостійно до центру міста є досить проблематичним. А «Десяте квітня», нажаль, немає відповідних ресурсів, щоб впоратись з цією проблемою самостійно.

Отже, ми шукаємо благодійників, партнерів, друзів, які зможуть допомогти одноразово чи на постійній основі вирішити питання транспортування. 🚌Або поділіться ідеями, думками як і де краще шукати такі можливості.📝🙏

Своїми руками

У «Desyate Kvitnya Safe space» пройшли майстер – класи для сімей біженців та переселенців з виготовлення святкових валентинок. Дітки із задоволенням створювали сердечка, щоб подарувати їх своїм близьким.

Жертви домашнього та ґендерного насильства – як їх захищає нове законодавство України

автор відео Михайло Сорочишин

детальна інформація за посиланнями

українською  https://drive.google.com/file/d/1eGan_YAgx_YF1fVfTMwixwW5EY_u3vfN/view?usp=sharing

англійською https://drive.google.com/file/d/1YqWd0ROKk4eYOXcsJyYoZEw7EbyfAKqW/view?usp=sharing

 

Позбавлення внутрішньо переміщених осіб права приймати участь в місцевих виборах: законодавче «непорозуміння» чи…?

автор Ельвіра Зейтуллаєва

Станом на 29 січня 2018 року, за даними опублікованими на сайті Міністерства соціальної політики України, взято на облік 1 492 970 внутрішньо переміщених осіб (надалі ВПО) або 1 218 430 сімей з Донбасу і АР Крим. Це становить близько 4% населення України. Необхідно відзначити, що найбільшу кількість ВПО зареєстровано на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областях, наступними за кількістю зареєстрованих є: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області; м. Київ та Київська область та Одеська.

До недавнього часу, основними проблемами, з якими стикалися ВПО в результаті вимушеного переміщення, були пов’язані з задоволенням базових потреб економічного, медичного та культурно-освітнього характеру. Після усвідомлення того, що  питання повернення до місць, де раніше проживали ВПО, не вирішиться найближчим часом, а можливо й ніколи, питання реалізації їх політичних прав (зокрема, обирати та бути обраним), постало як ніколи актуальним.  Важливим є той факт, що без забезпечення реалізації політичних прав ВПО неможливо ефективно вирішити всі проблемі цієї категорії осіб в приймаючих громадах, особливо з точки зору довгострокового рішення.

Continue reading