Семінар-тренінг за темою “Психологія заявника в процедурах надання міжнародного захисту”

Сьогодні, 6 грудня 2017 року, в готелі “Atlantic Garden Resort” громадська організація “ДЕСЯТЕ КВІТНЯ” провела семінар-тренінг для співробітників Управління у справах біженців та соціальної інтеграції Головного управління ДМС в Одеській області. Семінар-тренінг за темою “Психологія заявника в процедурах надання міжнародного захисту” мав на меті обговорити правила підготовки та проведення протоколу співбесіди із заявником, психологічні аспекти заявника, які потрібно враховувати при проведенні співбесіди, можливі конфлікти при проведенні співбесіди та методи їх попередження та подолання.

Continue reading

Зустріч на Громадському радіо. Чи пам’ятає держава про медичні права іноземців?

Іноземці, що тимчасово проживають в Україні, та шукачі притулку позбавлені права на безоплатну екстрену медичну допомогу

Так говорять експерти, зокрема, наші гості —  Наталя Маркочева, членкиня Комітету з медичного и фармацевтичного праву и біоетики Національної Асоціації адвокатів України, представниця громадської організації «Десяте квітня», Олена Турчин радниця з питань довгострокових рішень Управління Верховного комісара у справах біженців ООН в Україні та Наталія Гуржій, яка представляє Благодійний фонд «Рокада».

Continue reading

Семінар на тему: «Правові аспекти діяльності Державної прикордонної служби України з питань шукачів притулку»

23-24 листопада 2017 у м.Ізмаїл громадською організацією «Десяте Квітня» за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні та спільно з сектором по роботі з іноземцями та адміністративного провадження Південного Регіонального Управління Державної прикордонної служби України був проведений семінар на тему: «Правові аспекти діяльності Державної прикордонної служби України з питань шукачів притулку».

Continue reading

Семінар на тему: «Правові аспекти роботи с біженцями та шукачами притулку у сферах державної реєстрації та надання медичних послуг»

21 листопада 2017 р. в м.Одеса громадською організацією «Десяте Квітня» був проведений семінар на тему: «Правові аспекти роботи с біженцями та шукачами притулку у сферах державної реєстрації та надання медичних послуг». Активну участь в обговоренні питань щодо надання медичної допомоги шукачам захисту та визнаним біженцям приймали Департамент охорони здоров’я Одеської міської ради, представники міських та обласних лікарень, пологових будинків м.Одеса. В ході активної дискусії були обговорені проблемні питання щодо надання медичної допомоги шукачам захисту та визнаним біженцям, в тому числі і екстреної в порівняному правовому аналізі чинного законодавства та нової медичної реформи.

Більше уваги було спрямовано на положення шукачів захисту, як іноземців, які тимчасово перебувають на території України, які не були включені до проекту медичної реформи, але мають невід’ємне право на отримання такої медичної допомоги, яке гарантоване Конституцією України.

В семінарі прийняли участь активісти Громадського Руху “Віра. Надія. Любов.”

 

Continue reading

Захід в Кишиневі

Активіст  ГО “Десяте Квітня” адвокат Лагунов Віктор прийняв участь у заході “Конференція для фахівців державних систем безоплатної правової допомоги, а також, неурядових організацій, які надають правову допомогу біженцям та особам, які шукають притулок”. Захід відбувся 30 жовтня – 1 листопада у Кишиневі (Молдова), був організований регіональним представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців на Південному Кавказі.  Представники державних органів та громадського сектору,  фахівці, які опікуються наданням правової допомоги біженцям та шукачам притулку презентували країни  Східної та Центральної Європи, і Центральної Азії .

Continue reading