Інформаційна зустріч з ВПО по програмі «Доступне житло» 50/50 в м. Світловодськ (Кіровоградська область)

27 лютого 2018 року в Світловодському міськрайонному центрі зайнятості представники Кропивницького офісу ГО «Десяте Квітня» спільно з місцевою ГО «Майбутнє без меж» провели інформаційну зустріч з внутрішньо переміщеними особами по роз’ясненню державної програми «Доступне житло» 50/50.

Присутніх було проінформовано про вимоги державної програми, критерії участі в ній та ознайомлено з переліком документів, необхідних для постановки на облік в Кіровоградському регіональному управлінні Держмолодьжитло.

Під час заходу переселенці також дізналися про зміни в законодавстві, які стосуються реалізації та захисту їх прав, отримали відповіді на поставлені запитання.

В заході взяли участь – директор Світловодського міськрайонного центру зайнятості Домбровський І.В., начальник Світловодського бюро правової допомоги Мирошник А.Г., представники міського та районного управлінь соціального захисту населення, які також відповіли на запитання внутрішньо переміщених осіб з питань працевлаштування, самозайнятості, соціальних виплат та пенсій тощо.

Після зустрічі надавались індивідуальні безоплатні юридичні консультації.

Дякуємо за співпрацю та допомогу в організації заходу керівництву Кіровоградського обласного центру зайнятості, Світловодського міськрайонного центру зайнятості, ГО «Майбутнє без меж» та всім причетним.

Проведено інформаційний захід присвячений внесенню змін до установчих документів громадських об’єднань

23 лютого 2018 р.  у примішенні ГО «Десяте Квітня» за адресою м. Одеса, вул. Героїв Крут 15, каб. 509  відбувся інформаційний захід присвячений внесенню змін до установчих документів громадських об’єднань. На зустрічі був присутній  Коваленко Андрій Віталійович – Головний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих  засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області. На зустрічі  були розглянуті  проблемні питання які найчастіше виникають при внесенні змін до установчих документів громадських організацій   та шляхи їх вирішення. На зустрічі були присутні активні представники спільнот ВПО та біженців і шукачів притулку. Присутні  отримали детальні відповіді на всі свої питання які у них виникли.

Збори ініціативної групи по створенню громадської організації внутрішньо переміщених осіб Кіровоградської області

23 лютого 2018 року в Кропивницькому офісі ГО “Десяте Квітня” відбулися збори інціативної групи внутрішньо переміщених осіб по створенню громадської організації ВПО Кіровоградської області.

Представники ГО “Десяте Квітня” висловили свою підтримку ініціативі. Присутні ВПО прийняли рішення збори ініціативної групи вважати установчими зборами та обрали керівний склад. В ході обговорення присутні зазначили важливість згуртованості переселенців в нинішніх умовах та задекларували основну мету діяльності майбутньої ГО – захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб задля ефективного вирішення проблем та повноцінної інтеграції в приймаючі громади.

Під час зборів В.Кудря та А.Антонов проінформували присутніх про порядок створення громадської організації, її реєстрації як юридичної особи та ознайомили з можливостями в діяльності такої організації.
Після цього було напрацьовано положення Статуту ГО та розпочато підготовку документації для реєстрації.

До уваги внутрішньо преміщених осіб(ВПО)!

Картинки по запросу діти сиротиПрийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

27 лютого 2018 року на офіційному сайті Верховної Ради України опубліковано Закон України « Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа». Відповідно до закону “Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років і перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, мають право зараховуватися на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і соціальний квартирний облік за місцем їх обліку як внутрішньо переміщених осіб».

Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

Кабінету Міністрів України необхідно протягом місяця з дня опублікування цього Закону: привести свої  нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону. Continue reading