Зустріч з громадськими організаціями та представниками закладів, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам в Кіровоградській області

8 лютого 2018 року в робочій групі з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській облдержадміністрації за ініціативи ГО «Десяте Квітня» відбулася зустріч представників громадських організацій та закладів, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Під час зустрічі обговорили проблемні питання внутрішньо переміщених осіб, шляхи співпраці для їх вирішення та координацію зусиль в цьому напрямку.

Головною темою спілкування була проблема забезпечення житлом переселенців. Під час обговорення цього питання представники ГО «Десяте Квітня» Антон Антонов та Володимир Кудря висловили пропозицію щодо підготовки спільного звернення громадських організацій та ініціативних внутрішньо переміщених осіб до міського голови та депутатів міської ради міста Кропивницького щодо утворення робочої групи для напрацювання комплексної програми соціальної підтримки та забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Таку пропозицію підтримали голова ГО «Крок на зустріч людям», координатор Луганської та Донецької областей обласної робочої групи Валентина Кулачко, юрист ГО «Вінницька правозахисна група» Оксана Стрілка, юрист ГО «Територія успіху» Євген Гурницький та інші присутні.

В результаті зустрічі домовились про співпрацю та взаємодію в питаннях підтримки та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від конфлікту, а також вирішили підготувати спільне звернення до міського голови та депутатів міської ради міста Кропивницького щодо утворення робочої групи для напрацювання комплексної програми соціальної підтримки та забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

В обговоренні питань зустрічі також взяли участь директор Кіровоградського обласного центру соціально-психологічної допомоги Яна Ковальова та представники Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Морозова та Катерина Полоз.

Висловлюємо вдячність всім присутнім на зустрічі за небайдужість до проблем внутрішньо переміщених осіб та співпрацю з ГО «Десяте Квітня».

ДО УВАГИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ!!! Спрощено контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Мінсоцполітики нарешті підписало договір з «Ощадбанком» та погодило процедуру передачі інформації про проходження фізичної ідентифікації від «Ощадбанку» в Єдину інформаційну базу внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до укладеної угоди ПАТ „Ощадбанк” забезпечує надання Мінсоцполітики інформації про одержувачів соціальних виплат, які пройшли фізичну ідентифікацію, та дату її проведення, яка вноситься до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Надання доступу до зазначених відомостей структурним підрозділам з питань соціального захисту населення (управліннями соцзахисту на містах) скасовує проведення чергових перевіок та складання актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Підписання угоди забезпечує належне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 689 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, зменшує навантаження на управління соцзахисту населення на містах та знижує напруження через не втручання в право на особисте та сімейне життя ВПО.

Мінсоцполітики листом від 02.02.2018 № 2092/0/2-18/22  видало доручення структурним підрозділам з питань соціального забезпечення в регіонах з метою забезпечення виконання Постанови 689, а саме – непроведення чергових перевірок.

VICTIM OF DOMESTIC AND GENDER–BASED VIOLENCE: HOW DOES THE NEW LEGISLATION PROTECT?

 

Mikhail Sorochishin

Issues of protection of refugees and asylum seekers were always in the focus of the international community. Persons deprived of the protection of their countries are in the most vulnerable position and demand special protection from both the international community and countries of asylum.

Domestic and gender-based violence is one of the many challenges that refugees and asylum seekers have to face. This category of people is particularly vulnerable to mentioned above types of violence. Stressful experiences of leaving the country of origin coupled with cultural and religious differences make refugees particularly vulnerable to domestic and gender-based violence. This plight is complicated by ignorance of legal means for the protection. Concealed character of domestic and gender-based violence makes it extremely difficult to prevent or to stop.

The issue of protection of the rights of refugees and asylum seekers from domestic and gender-based violence is given considerable attention at international level. The UNHCR has developed strategies and training programs to prevent sexual-based and gender-based violence.

Continue reading

Для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія,  передбачена квота в обсязі 1000 міст державного замовлення до прийому до закладів вищої освіти, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

ВАЖЛИВО!

Для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія,  передбачена квота в обсязі 1000 міст державного замовлення до прийому до закладів вищої освіти, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до юристів ГО”Десяте Квітня”

  Continue reading