Підсумки соціальної роботи з засудженими у Південному регіоні підвели в Одесі

22 лютого 2019 року на базі Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції відбулася нарада по підведенню підсумків роботи підрозділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Південного регіону за 2018 рік.

 

 

 

 

Continue reading

22 лютого 2019 року, у школі №84 було презентовано грантовий проект від УВКБ ООН

УВКБ ООН

Мова йде про новий мультимедійний клас та клас психологічного розвантаження. Це вже третій подібний проект, який реалізується УВКБ ООН у нашому місті.

У школі №84 навчаються близько двох тисяч дітей. Частина з них – дітки із сімей біженців. Окрім того, на базі даного навчального закладу діє недільна школа «Аріана Афган», в якій навчаються 92 дитини. Тут дітлахи знайомляться не лише з рідною культурою, релігією і мовами дарі та пушту, а й також вивчають українську та російську мови. Ця недільна школа існує вже близько 10 років. Тому невипадково, що саме на базі школи №84 УВКБ ООН імплементувало свій черговий проект.

В рамках даного проекту було закуплено та надано комп’ютерне й мультимедійне обладнання для проведення інтерактивних занять: ноутбуки, проектори, комп’ютери. Мета таких проектів, не тільки забезпечити дітям з сімей біженців доступ до інформаційних технологій, а й сприяти процесу їх інтеграції в наше суспільство.

Унікальність даного проекту порівняно з двома презентованими раніше, полягає в тому, що тут було створено клас психологічного розвантаження та адаптації, робота якого буде спрямована, в тому числі й на вирішення проблем соціалізації дітей біженців.

Відкриття мультимедійного проекту в школі №84 приурочили до Дня рідної мови. Цілий тиждень, тут відбувалися тематичні заходи, а кульмінацією свята став урочистий п’ятничний концерт. Ряд виступів звучав на пушту та дарі – рідних мовах дітей біженців.

Після концерту відбувся круглий стіл з питань інтеграції біженців. На ньому були присутні представники УВКБ ООН, міграційної служби, члени громад. В рамках зустрічі було порушено питання щодо організації пілотного проекту мовних курсів на базі школи №84. Зі слів директора школи – Алли Ілько, школа має достатньо можливостей для організації подібних курсів.  Їх могли б відвідувати не лише діти біженців, а й дорослі.

«У нас є підготовлені кадри і підготовлена програма навчання для дорослих біженців, яку ми, за допомоги УВКБ ООН, хотіли б впровадити в процес інтеграції», – зазначає директор школи – Алли Ілько. (фото) Continue reading

The vacancy for the position of a border monitoring lawyer

Громадська організація «Десяте квітня» є Виконавчим Партнером                                                                                                                                                    Агенції ООН у справах біженців та в рамках проекту «Мобілізація громад, правова та соціальна допомога біженцям та особам без громадянства в Одесі» оголошує конкурс на заняття вакантної посади юриста з моніторингу кордонів. Дедлайн – 07 березня 2019 р. (далі – на англ.)

The Vacancy

The NGO “The Tenth of April” (“DESYATE KVITNYA”) announces the vacancy for the position of a border monitoring lawyer for the project implemented under the partnership with UNHCR in Ukraine “Community mobilization, legal and social assistance for refugees and stateless persons in Odesa”.

The border monitoring lawyer will have a responsibility over the legal assistance for asylum seekers and refugees in the Odessa and Odesa region with regular monitoring visits to Migrants custody center in Voznesensk city, Nikolaev region. Employment in the project will cover 100% of work time.

Continue reading

Коаліції з питань доступу до житла ВПО – бути!

Рушійна сила єдності доводить, що ми на вірному шляху. Кожен окремо і разом – ми досягнемо результату. Два дні напрацювань загальної зустрічі спільнот ВПО Південного регіону України 2019: Коаліції з питань доступу до житла ВПО – бути! Утворено склад, розподілені завдання та ролі, визначені напрямки роботи та план дій. ГО “Десяте квітня”, партнер УВКБ ООН вдячні всій Команді учасників заходу за відгуками та 100% рух вперед за новими звершеннями. У 2019 році нас чекають тренінгові навчання, візити з обміну досвідом, коаліційне дослідження, спільні виступи та багато інших активностей!!!

Continue reading

We are looking for a psychologist

“Community Empowerment and Social Assistance to Refugees and Asylum Seekers”

Duties and Responsibilities

The Psychologist as the team member is expected to:

  • provide the applicants with psychological service upon their request;
  • conduct systematic screening among the concerned population in order to indicate persons with specific psychological needs, in particular SGBV victims, tortures survivors, unaccompanied minors, child soldiers, single women at risk, older persons at risk, disabled persons, members of separated families, etc.;
  • develop and implement rehabilitation plans in coordination with team members and the relevant state agencies;
  • provide the applicants with urgent psychological assistance;

Continue reading