Голосуй, не будь байдужим!

24 травня розпочинається виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради, а отже стартує процес тимчасової зміни місця голосування. Позачергови вибори народних депутатів України, мають відбутися 21 липня 2019 року. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про забезпечення прав та свобод ВПО»   внутрішньо переміщена особа (далі ВПО) реалізує своє право голосу на виборах Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах та референдумах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з частиною третьою статті 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

Для реалізації свого права ВПО необхідно ДО 15 ЛИПНЯ 2019 року включно  подати заяву за спрощеною процедурою. Для цього потрібно:

  1. Звернутися до відділення ведення Державного реєстру виборців найближчого до вашого фактичного місця проживання, яке зазначено у довідці про взяття на облік ВПО, або за місцезнаходженням виборчої дільниці для голосування, яку бажаєте визначити місцем голосування разом із паспортом громадянина України та довідкою ВПО (ВПО З АРК довідку надавати бажано, але не обов’язково: відповідно до абз. 3 п. 2.5 «Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси», який затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893, виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування)
  2. У відділенні ведення Державного реєстру виборців  написати заяву про зміну місця головування (форма додається)
  3. На підставі поданої заяви отримати посвідчення, яке посвідчує тимчасову зміну місця голосування, яке буде діяти тільки на день виборів депутатів ВР України  на тій виборчій дільниці, яка знаходиться за місцем вашого фактичного проживання/ або, яку Ви обрали.

УВАГА! 

ЯКЩО ВАМ ВІДМОВЛЕНО В ЗВ’ЯЗКУ З ВІДСУТНІСТЮ ЗАРЕЄСТРОВАНОГО МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

АБО

 ВИ З ПОВАЖНОЇ ПРИЧИНИ СВОЄЧАСНО ТИМЧАСОВО НЕ ЗМІНИЛИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ БЕЗ ЗМІНИ ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ

 

РЕКОМЕНДУЄМО

ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЮРИСТІВ ГО «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ»

ТЕЛ.: (048) 766-00-04; 0993730899; 0685095955

ПРАВОВА ДОПОМОГА НАДАЄТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО

Інформація підготовлена ГО «Десяте квітня»                                                                        м. Одеса вул. Героїв Крут (бул. В. Терешкової), 15, оф.501

Одеса, Миколаїв, Херсон, Кропивницький та Харків обмінялися досвідом вирішення житлових проблем переселенців

Внаслідок тимчасової відсутності урядового контролю на Сході України та Криму безліч людей залишилися без домівок. Це стало викликом для України, і станом на сьогодні довгострокового ефективного вирішення житлової проблеми ВПО на державному рівні, на жаль, не існує. Ті можливості, які передбачені на законодавчому рівні як то соціальне, тимчасове житло, програма «Доступне житло» на практиці стикаються із значними труднощами в їх реалізації. Серед них фактична відсутність соціального житла у містах, складнощі в отриманні тимчасового й власне короткостроковість в його користуванні, в той час як «Доступне житло» далеко не кожному по кишені, та й державне фінансування не покриває існуючі потреби тощо. Відтак, на регіональному рівні запроваджуються додаткові програми підтримки переселенців у забезпеченні житлом.
В Харківській області проживає 128140 ВПО (за даними Міністерства соціальної політики від 3 травня 2019 року) і харків’яни вже мають успіхи в допомозі переселенцям здобути власну домівку через міську програму безвідсоткового кредитування, або знайти тимчасовий притулок із належними умовами у соціальному готелі, де вартість доби проживання трохи більше 50 грн.
Про це й інше до Харкова приїхали дізнатися представники спільнот внутрішньо переміщених осіб з Одеської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської області в рамках обмінного візиту, що відбувся 23-24 травня 2019 року. До візиту також долучилася представниця Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, а в Харкові делегацію радо прийняли представники громадськості, міжнародних організації (ОБСЄ) та органів влади (Харківське регіональне управління Держмолодьжитло, Департамент економіки та комунального майна, Департамент праці та соціальної політики, Департамент соціального захисту населення ХОДА).
Поряд з проблемою житла для ВПО, всі учасники заходу протягом 2-х днів обговорювали нагальні проблеми переселенців та шляхи їх вирішення. Поза увагою не лишилися питання виборчого права, а саме права голосувати на місцевих виборах, проблеми соціального забезпечення та інші аспекти інтеграції внутрішньо переміщених осіб.
Децентралізація в Україні не має ставати приводом для ізоляції регіонів і даний обмінний візит продемонстрував важливість міжрегіональної комунікації, поширення кращих практик та вироблення спільних рішень тих проблем, які охопили всю Україну.
Візит організовано ГО «Десяте квітня» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в рамках проекту «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам та розширення прав і можливостей громад на Півдні України», зокрема, за підтримки польового відділу УВКБ ООН  в Харкові.