18 та 19 листопада Одесу відвідав представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Пабло Матеу.

Опубліковано Десяте Квітня Середа, 20 листопада 2019 р.

 

18 листопада він взяв участь в офіційній зустрічі з мером Одеси Геннадієм Трухановим, а також зустрівся головою Одеської обласної ради Сергієм Паращенко. Також було проведено зустріч з керівником Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Оленою Погрібняк, де обговорено питання роботи Управління та його партнерів в регіоні. Крім того, пан Матеу відвідав Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, де привітав студентів-учасників курсу з захисту прав біженців та шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб, апатридів. Ввечері Представник також зустрівся з представниками Коаліції ВПО Півдня України та Радником з питань соціальної згуртованості Євгеном Шляхтіним.

Наступного дня пан Матеу відвідав пункт тимчасового проживання ВПО по вул. Красна, 11, зустрівся з керівництвом Красносільської ОТГ та представниками ромської громади. В місцевому НВК Пабло Матеу вручив кільком дітям перші в житті документи – свідоцтва про народження, що були отримані, в тому числі, за підтримки Управління. Також він зустрівся з тренером місцевої молодіжної футбольної команди, в якій грають роми.

Надвечір пан Матеу відвідав Пункт тимчасового розміщення біженців, де зустрівся з адміністрацією та мешканцями пункту.

Опубліковано Десяте Квітня Середа, 20 листопада 2019 р.

https://www.facebook.com/dkodua/?modal=admin_todo_tour

В Одесі презентовано звіт щодо житлових потреб переселенців

Лише 3% опитаних внутрішньо переміщених осіб придбали власне житло в Одеській області, а 77% вже понад 5 років як орендують помешкання. Події на Сході України змусили цих людей покинути власні домівки, і переважна більшість з них (майже 80%) не мають жодних перспектив придбати житло на новому місці проживання. Це також зумовлено тим, що доходи не дозволяють накопичити необхідну суму, а того, що пропонує влада не достатньо, щоби задовольнити потреби.

Звіт за результатами дослідження доступний за посиланням.

Детальніше про житлову проблему ВПО (види потреб, можливості, рішення) говорили представники ГО «Десяте квітня» та Коаліції ВПО в Одеській області на прес-конференції, присвяченій презентації дослідження.

Опубліковано Десяте Квітня Четвер, 14 листопада 2019 р.

Сонечки з Чорноморки


Як відчувають себе жінки, які вимушені покинути свою домівку, зібрати дітей та вирушити на пошуки безпеки? Як знайти житло, адаптуватися на новому місці, влаштувати дітей, відновити коло спілкування? А якщо при цьому говориш іншою мовою?
Захоплення! Ось яке почуття викликають жінки, які не дивлячись на складність ситуації, в якій вони опинилися, залишаються відкритими, щедрими та готовими допомагати іншим. Так, представниці жіночого клубу “Хоршідха”, що українською – «Сонечки», які проживають у Пункті тимчасового проживання біженців, запросили до себе в гості жінок-одеситок, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб та активісток ГО “Об’єднана молодь”. Вони частували гостей національними стравами та провели майстер-класи із приготування іранської халви і плетіння квіточок. А запрошена гостя-донечанка, а тепер вже «нова одеситка», провела майстер-клас із виробництва прикрас. В кожної присутньої жінки своя історія переміщення, але всі стали частиною однієї громади. Спілкування, обмін вміннями, згуртованість – ось чого прагнуть всі!!
Чудова атмосфера та приємне спілкування, навіть не дивлячись на мовний бар’єр, залишили тепло та приємні спогади в серці кожної учасниці. Всі, хто хоче долучитися та стати частиною жіночого клубу – пишіть у коментарях або телефонуйте: (093) 662 85 24