Від тепер зареєструвати громадське об’єднання можна буде у Центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги

gromad_formuvannya
Починаючи з липня 2016 року зареєструвати громадське об’єднання можна буде не лише в управлінні юстиції, а й у 100 місцевих центрах знадання безоплатної вторинної правової допомоги.

На даний час згідно із законодавством зареєструвати громадське об’єднання можна в обласному управлінні юстиції, що ускладнює процес реєстрації, оскільки громадянам з районів, сіл, селищ та міст Одеської області дуже незручно їхати до обласного центру м. Одеси, щоб подати документи.

Для створення доступних умов для легалізації громадських формувань

Міністерством юстиції України прийнято рішення збільшити точки доступу до реєстрації громадських об’єднань та наділити місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги функціями з прийняття та видачі документів для державної реєстрації громадських організацій. На даний час в Одеській області діють 7 таких центрів (3 у м. Одесі, у м. Ізмаїл, м.Роздільній, м. Арцизі та м. Подільську), а з 01 вересня 2016 року в кожному районі Одеської області будуть створені ще 26 бюро правової допомоги у складі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яким також планується з 2017 року передати функції з державної реєстрації громадських формувань. Відповідний наказ Міністерства юстиції України набрав чинності 24червня 2016 року. Отже, на підставі наказу Міністерства юстиції України від 17.06.2016 No 1717/5 з 24.06.2016 починаючи з середини липня 2016 року у м. Одесі Другий одеський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової  допомоги забезпечуватиме прийняття та видачу документів під час державної реєстрації громадських формувань.

Центр діє як фронт-офіс на підставі Порядку державної реєстраціїюридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 No 359/5.

Другий одеський місцевий центр приймає та видає документи для державної реєстрації створення та внесення змін у відомості громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, зокрема це стосується громадських об’єднань, третейських судів, творчих спілок, професійних спілок, структурних підрозділів політичних партій, а також місцевих організацій роботодавців та їх об’єднань.

Центр працює з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00 години без перерви на обід.

Для подачі документів звертайтесь за адресою: вул. Коблевська, 40, м. Одеса, проспект Шевченко, 4 (приміщення Громадської приймальні Одеської обласної державної адміністрації). Телефон для довідок: (048) 726-14-45; 726-14-44.

Наказ Мінюсту можна переглянути тут

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0876-16

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *