Міжнародний день ромів – ще один привід поговорити про наболіле

8 квітня відзначається Міжнародний день ромів. Здавалося б, прекрасний привід для представників громадськості та влади організувати масові заходи з танцями та піснями. Хіба ж не це спадає на думку, коли чуєш про дане свято? Однак, Громадська організація «Десяте квітня» та ромська Громадська організація «Бахтале Тавричане», спільно з Березівським районним центром зайнятості, вирішили в цей день змістити фокус уваги зі святкувань на пошук шляхів вирішення проблеми, з якою дуже часто стикається ромське населення – труднощі з влаштуванням на роботу.

Так, 3 квітня в місті Березівка, був проведений круглий стіл з питань працевлаштування ромів за участі керівника Березівського районного центру зайнятості та його заступника, представників ГО «Десяте квітня», ГО «Бахтале Тавричане», а також представників місцевої ромської громади. Під час круглого столу активно обговорювалися питання працевлаштування осіб з числа ромів, які не мають професійної кваліфікації. Так, висловлювалися думки щодо можливості залучення таких осіб до деяких видів суспільно корисних робіт. Крім того, деякі представники ромської громади поскаржились на те, що навіть кваліфікованому працівнику важко знайти підходящу роботу.

Приємно було відзначити інтерес до проблеми з боку ромської молоді, яка активно брала участь в обговоренні та цікавилася вакансіями.

Ще одне актуальне питання, яке було обговорене в рамках круглого столу – відсутність у багатьох ромів навіть початкової освіти. Деякі роми взагалі не ходили до школи, значна частина закінчила лише 2-3 класи, багато хто не вміє читати та писати.
Піднімалось на круглому столі і питання документування ромів, адже найчастіше саме відсутність паспорту є головною перешкодою у здобутті освіти та в подальшому у влаштуванні ромів на роботу. Слід, однак, відзначити, що юристи ГО «Десяте квітня» активно працюють над тим, щоб якомога швидше допомогти таким особам з оформленням документів.

Слід зазначити, що подібні заходи мають важливе значення для вирішення проблем з працевлаштуванням ромів, адже завдяки ним представники громади дізнаються, що вони можуть звернутися за допомогою в пошуках роботи чи навіть отримати спеціальність завдяки центрам зайнятості. Так, за результатами даної зустрічі декілька представників ромської громади дізналися про вакансії, що їх цікавлять та отримали реальний шанс влаштуватися на роботу.

ГО «Десяте квітня» висловлює подяку Березівському районному центру зайнятості та ГО «Бахтале Тавричане» за плідну роботу, інтерес до проблем ромів та зацікавленість в спільному пошуку шляхів їх вирішення.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *