Проект «ЗАХИСНИК»

Also available in English

Громадська організація «Десяте квітня» за підтримки Ради Європи реалізує проект “Захисник”. Головною ціллю проекту є підвищення доступу до правосуддя для вразливих верств населення. У свою чергу, завданнями проекту є сприяння покращенню якості послуг, що надаються адвокатами, зареєстрованими в системі безоплатної вторинної правової допомоги, та зміцненню спроможності місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги в трьох пілотних регіонах півдня Україні ефективно здійснювати свій мандат.

Ми запрошуємо усіх бажаючих прийняти участь в дослідженні та заповнити онлайн-анкету, що наведена нижче. Це опитування має на меті проведення незалежної оцінки стану надання безоплатної правової допомоги у кримінальних справах вразливим верствам мешканців трьох південних областей України (Миколаївської, Одеської та Херсонської областей) та триває до 10 жовтня 2018 року.

Опитування експертів щодо доступності у кримінальних справах безоплатної правової допомоги для вразливих груп мешканців Півдня України

Географічне покриття: Миколаївська, Одеська, Херсонська області

Дати реалізації проекту: серпнь 2018 р. – січень 2019 р.

Коротко про проект

Головною ціллю проекту «Захисник» є підвищення доступу до правосуддя для вразливих груп. У свою чергу, завданнями проекту є покращення якості правових послуг, що надаються захисниками-адвокатами, що надають безоплатну вторинну правову допомогу, та зміцнити спроможність місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги в трьох пілотних областях ефективно здійснювати свій мандат. Проект реалізується в межах проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», фінансованого урядом Данії. Реалізація проекту буде здійснюватися протягом ХХ серпня 2018 року по ХХ січня 2019 року.

Проект охоплює три пілотні області – Миколаївську, Одеську та Херсонську області. Він матиме вплив на життя більше ніж 4,5 мільйонів осіб, що проживають на цих територіях, приділяючи окрему увагу представникам вразливих груп (особи з інвалідністю, неповнолітні, ВПО, біженці, меншин і т.д.). Він спрямований на покращення доступу до правосуддя через покращення якості правових послуг та зміцнення спроможності центрів з надання безоплатної допомоги. Головними зацікавленими сторонами (стейкхолдерами) проекту є центри/бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги, регіональні Департаменти МВС, Генеральної прокуратури, суди загальної юрисдикції та спеціалізовані суди, а також НУО, що надають безоплатну правову допомогу, в Миколаївській, Одеській, Херсонській областях

Серед запланованих заходів є проведення дослідження з доступу до правосуддя в кримінальних справах серед вразливих груп в пілотних регіонах, проведення тренінгів для адвокатів та організація семінарів і міжнародної конференції з метою підвищення знань та навичок адвокатів та покращення взаємодії між органами державної влади задля забезпечення доступу до правосуддя.

 

 

Comments are closed.